duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Ablett kanser savaşını kaybetti

  • Listed: Mart 21, 2017 4:00 am

Description

Lig Yöneticileri Birliği, eski Liverpool ve Everton savunucusu Gary Ablett, kansere karşı uzun süren bir savaştan sonra 46 yaşında öldü.
2009-10 yıllarında Stockport yöneticiliği yapacak olan Ablett Pazar gecesi non-Hodgkin lenfoma ile 16 aylık mücadelesini kaybetti.
LMA bildirisinde, “Gary Ablett’in ailesi adına LMA, Gary’nin dün gece non-Hodgkin lenfoma ile savaşa giren 16 aylık savaşın ardından barışçıl yollardan geçtiğini doğruladı” dedi. “Oyun boyunca oyuncular, antrenörler ve yöneticiler tarafından saygı duyulan Gary, ne yazık ki kaçırılmış olacak.”
Bildiri şöyle devam etti: “LMA’nın düşünceleri ve başsağlığına Gary’nin eşi Jacqueline ve çocuklar var.”
Ablett, mevcut patronu Kenny Dalglish’in sorumlu olduğu ilk büyü sırasında 1986 yılında kulüple giriş yapmadan önce bir Liverpool çıraktı.
Anfield’de iki lig şampiyonluğu ve bir FA Kupası kazanan Stanley Park’ı Goodison’a geçti ve Toffees’in Wembley’nin Manchester United’ı 1995’te kazanmasından sonra her iki Merseyside kulüpten de FA Kupasını kazanan ilk oyuncu oldu.
Ayrıca, Birmingham, Wycombe, Blackpool ve Amerikan kulüp Long Island Rough Riders için oynamaktan emekli olmadan önce oynadı.
Antrenörlük kariyerinin başlangıcını Paco Herrera’yı Liverpool rezervleri koçu olarak değiştirmeden önce Everton gençlik kurulusuna başlamış ve hem Premier Reserve League North hem de 2008’de ulusal unvanını kazanmıştır.
Ablett, bir yıl sonra Liverpool’u terk etti ve yönetim için olan zorlu bir zamanda Stockport yöneticisi seçildi ve mülkiyet değişikliğinden sonra ayrıldı.
Ablett, Temmuz 2010’da Ipswich’le koçluk görevini üstlendi ancak kulübün eğitim alanındayken hasta oldu ve Hodgkin dışı lenfoma teşhisi kondu.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply