duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Dale Farm temizleme maliyeti £ 7m

  • Listed: Mart 20, 2017 8:00 pm

Description

İngiltere’nin en büyük yasadışı yolcularının yerini temizleme maliyeti 7 milyon Pound olarak doğrulandı – ancak sorumlu konsey yeni bir yaptırım önleminin alınması konusunda uyardı.
Basildon Council, geçen Ekim’deki operasyonda Dales Farm, Essex’te yaşayan aileleri kaldırmak için 4,8 milyon sterlin harcadığını açıkladı. Eylül ayındaki ilk girişimi Yüksek Mahkeme’nin önergesi ile ertelendikten sonra belediye tarafından harcanan 1,6 milyon poundu kapsıyor.
Tasarı, yine de, ihtiyati bir fon içeren otoritenin 8 milyon £ bütçesinin altında geldi. Essex Polisi, faaliyete 2.4 milyon sterlin harcadığını zaten bildirdi.
Konsey başkanı Tony Ball, bütçenin altında olmasına rağmen şunu itiraf etti: “Dale Farm’daki devam eden destan, eşit derecede beni üzüyor ve üzülmeye devam ediyor.
“Operasyonun bütçeyle yapıldığına bir miktar memnuniyet duyuyoruz ve bu, konsey personelinin, müteahhitlerin ve yangın, sağlık ve polis hizmetlerindeki ortaklarımızın yoğun çalışması ve profesyonelliği sayesinde.
“Ancak, Eylül 2008 ile Ekim ayları arasında gerçekleşen gecikme ve yasal masraflarla belediye meclisinin Dale Farm’ı temizleme hakkına karşı son dakika yasal zorunluluğunu başlattığında, faturamıza 1,6 milyon sterlin eklendiğinden rahatsız kaldım. ”
Şiddetli çatışmalara neden olan izin, altı dönümlük arazide yetkili parseller üzerinde on yıl süren bir sırayı izledi. Bay Ball, kalmasına izin verilen dört parselden başka sitenin temizlendiğini ancak komşu bir sitede yaşayan gezginlerin kanunlardan kaçmaya devam ettiğini söyledi.
“Şu anda eski Dale Çiftliğine giden yolda park edilmiş birkaç karavan var, bunlar planlama yönetmeliklerine aykırı ve orda olmamalı” dedi.
“Yasal Oak Lane sahalarına giren önemli sayıda karavanın da var. Bu sahaların yaklaşık yarısında, planlama iznine bağlı şartları dikkate almayan bir şekilde, yine aşılıyor” dedi.
Bay Ball, aşırı kalabalığın tehlikeli olduğunu ve planlama şartlarının ihlal edildiğini söyledi: “Oak Lane’deki durum kabul edilemez ve bu konsey buna tahammül etmeyecek.” O, “Yasadışı olarak Cray Tepesi’nin bu bölümünü işgal eden yolcuların tükenmesi için açık bir zaman çizelgesi ve zaman arıyor” dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply