duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

İngiliz motorbot yarışcısı öldürüldü

  • Listed: Mart 17, 2017 7:01 pm

Description

Tanıkların söylediğine göre, William Nocker, teknesi ters döndü ve Gabon Grand Prix’sinde suda “namlu devrildi” saatte 120 mil hızla yolculuk ediyordu.
47 yaşındaki çocuk Gabon’un başkenti Libreville’deki bir askeri hastaneye kaldırıldı ancak doktorlar onu canlandıramadı. Yardımcı Norveçli Kurt Olsen de ağır yaralandı ve yoğun bakımda kritik bir durumda kaldı.
Şahitler, Nocker’ın teknesi iki dalga vurduktan sonra meydana gelen kazada başka şoför bulunmadığını söyledi. Yarış organizatörleri H20 Racing, kazayı takiben Bay Nocker’ın babası Bill ve kardeşi James ile temas kurduğunu söyledi.
Cheltenham’da yaşayan Bay Nocker, bir rakibin yakıt arzına müdahale etmekten suçlu bulunması üzerine beş yıllık bir askıya alma sonrasında spora geri dönüyordu.
Bir mahkeme, 2006 yılında Liverpool Powerboat Grand Prix’sinde rakip bir tekne tankına su dökülürken Bay Nocker ve diğer yarışçı Rob Lister’a karşı büyük bir suistimal ve sportmenlik dışı davranış suçlamalarını onayladı.
Başlangıçta Tiverton’dan Devon’da olan Bay Nocker, Gabon’daki etkinlikte Welmax Offshore Racing ekibi için yarışıyordu. Güvenlik ekipleri yaralı mürettebatın olay yerine katılmak için aceleye getirdiği yarış, Sınıf 1 dünya offshore şampiyonasının ikinci turu kazayı hemen durdurdu.
Göstericilerin bir işareti olarak organizatörler, etkinliği tamamen terk etmeden ertesi gün ikinci turunu iptal etti. Sporun yönetim organı Union Internationale Motonautique (UIM), kazanın nedenini araştırdı ve teknenin enkazını kontrol etmeyi planladı.
Gabon’un başbakanı Ndong Sima, Bay Nocker’a saygı görmek için kaza yerine geri dönerken yarış takımlarına katıldı. Bir dakikalık sessizlik düzenlediler ve rakipler ve ekip üyeleri çiçeği dağıtırken suya çelenk koydular.
Dışişleri Bakanlığı, Bay Nocker’ın ailesine konsolosluk yardımı sağladığını açıkladı.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply