duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Jones anayasa görüşmelerini istedi

  • Listed: Mart 17, 2017 5:00 pm

Description

Bay Jones, Westminster’teki bir izleyici kitlesine hitap ettiğinde “yeni” bir Birleşik Krallık vizyonunu ortaya koyacak.
Galler dışındaki konuyla ilgili yaptığı ilk önemli konuşmada Galler İşçi Partisi, İngiltere’nin farklı bölgelerinin nasıl yönetileceğini ve hükümetlerinin ve yasama organlarının Birleşik Krallık’ta birbirleriyle nasıl ilişkili olması gerektiğini soracak.
Ayrıca, siyasi açıdan çok çeşitli olan Birleşik Krallık vizyonunu ortaya koyarak Galler için bağımsızlığını da reddedecek; ancak devrik uluslar ile Birleşik Krallık Hükümeti arasındaki ilişkinin sıfırlanması gerektiği konusunda ısrarcı olacak.
Bay Jones şöyle diyecek: “Devrim, şimdi Galler insanının yerleşmiş iradesidir.
“Galler halkının büyük çoğunluğu ile ortak olarak, Galler’de bağımsızlığa ilgi duymuyorum.
“İskoçya’nın anayasal geleceği İskoçya halkı için bir meseleyse de, Galler, İskoçların bağımsızlığı seçme kararı için büyük bir pişmanlık duyacaktır.
“İngiltere’ye bağlı olan bizler, İskoçya giderse kalan kesik birlik daha önce olduğu gibi devam ettirebilir gibi davranamaz.
“Dolayısıyla, İskoçya’daki olayların açılmasına ve bunun gerçekleştiğine her ne olursa olsun pasif olarak tepki vermeye değil, Birleşik Krallık’taki siyasal ve sivil toplumun, şimdi ne tür bir İngiltere görmek istediğimiz konusunda konuşması gerektiğine inanıyorum” dedi.
Bay Jones, İskoçya’nın İngiltere’nin bir parçası olmaya karar vermesi halinde, İskoç parlamentosu için daha fazla yetkinin olacağı olasılığını da ekledi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply