duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Luis Suarez’in üzgün olduğunu söylemesi gerekiyor

  • Listed: Mart 21, 2017 6:00 am

Description

Neden, eğer Uruguay forvetini Patrice Evra’yı ırkçı bir şekilde istismar etmekten masum olarak görürlerse, itirazda bulunmaya devam etmiyorlar mı?
FA ve Bağımsız Düzenleme Komisyonu, Suarez’e soruşturma ve duruşma yoluyla kasıtlı olarak komplo kurduğuna dair bir karara vararak, kararı bozmak için caddeler araştırmadı mı?
Liverpool’un Manchester City’ye karşı başlattığı 22.8 milyonluk tılsımla yapılan sekiz maç yasağını kabul etme kararı doğru ve Daily Express bunları yapmaları için çağrı yapıyor. 115 sayfalık bir dosyanın yayımlanmasından sonra yasağı erteleyerek, fikstür listesini manipüle etmeye çalışarak onu anahtar oyunlar için kullanmayı denemek yanlış olurdu.
Kenny Dalglish’in görevi büyük maçlar kazanmak ve dün gece City’in gevşeyebileceği bir kayıp olduğu göz önüne alındığında, Suarez’in dahil edilmesi için mücadele günaha karşı koyduğunu itiraf ediyor.

    Liverpool, Suarez’in son derece iyi bir tarafı olarak kalmasına karşın, kulübe ve oyuncudan gelen güçlü açıklamalar, konuyla ilgili geriye dönmeye hazır olmadığını gösterdi.
Elbette, Suarez’in 7 Kasım’daki bildirisine rağmen, kendisinden ve Evra’dan kim “haksız yere” çıktıysa üzgünüm, özür yoktur.
Paramparça olma burada bitmiyor. Liverpool’un yeni bir disiplin kurulu çağrısında bulunmasını ya da bu davanın AİHM tarafından kabul edilip edilemeyeceğini öğrenmesini isteyen Liverpool’un kararı, “kulübün çabaları desteklediğini belirsiz kılmak” istemediği gerçeği ile açıklandı. FA, Futbol Ligi ve Premier League’de İngiliz futbolunda her türlü ırkçılığa son vermek “olduğunu söyledi.

    Bununla birlikte, ulusal oyundaki ırkçılığın ortadan kaldırılması, Anfield’deki herkesin hala oyunun asılsız iddiaları olduğuna izin vererek en iyi şekilde verilmez. Irkçılığa yönelik yanlış bir suçlamanın kendisi de kayıtsızdır. Bir açıklama ekstresi okudu: “Liverpool FC, Luis Suarez’i destekledi, çünkü o gün Luis’e ya da açıkçası başka herhangi birinin ırkçı bir eylemde bulunmadıklarına ya da yapacaklarına esas olarak inanmıyoruz”.
Suarez, kendisinin ve işverenlerin söyledikleri gibi, bunun kulübün bu değerleri savunmak için umutlarını artırdığını ispat ederek masum olduğunu söylediyse. Argüman mantıklı değil.
Liverpool, anti-ırkçılık girişimlerini benimseyen, yerel toplumun çıkarlarına hizmet eden Premier League’in lider kulüplerinden biridir.

    Ancak arpa tepkisinin çelişkili olduğu diğer unsurları da vardı. Raporda, Suarez’in “muhtemelen” suçlu bulunmasının, duruşmanın “makul şüphenin ötesinde” eşik olduğu bir ceza mahkemesinde yer almadığı noktasını göz ardı ettiği gerekçesiyle meseleyi ele almak. Disiplin kurulu kararı, Olasılık dengesi.
Bir başka paragraf da iddia etti: “Bu dava, bir kulübün rakibinin suçlamanın ötesinde herhangi bir şey olmadan üst düzey bir oyuncunun önemli ölçüde yasaklanabileceği bir şablon sağladı.”
Bu, üzerinde düşünülmeyen teorik bir solucan kutusu açar. Bu çöküntüden öğrenilecek bir ders varsa, Suarez’in, tartışmalı bir çatışmada “zenci” sözcüğünden bahsetmesi gerektiğini soruşturmaya açık bırakması gerekirdi.

    Dün bir özür diledi. “Gelecek ay boyunca yardımcı olamayacağım fanlar ve arkadaşlarımla özür dilerim. Benim için çok zor bir zaman olacak “dedi. Yine de yeterince hissettirmedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply