duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Yunan borç görüşmeleri hafta sonuna girdi

  • Listed: Mart 20, 2017 9:00 pm

Description

Görüşmeler devam ederken, Yunanistan’ın eleştirel görüşmelerinde ikinci milyar avroluk uluslararası kurtarma konusunda “önemli” konular da çözülmesi gerekiyor.
Maliye bakanı Evangelos Venizelos, Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu’ndan gelen borç denetçileri ile yapılan maraton görüşmelerinin ardından, uzun süredir beklenen bir tahvil takası anlaşmasının ülkeye fon sağlanmasının devam etmesinin daha kolay bir parçası olduğunu söyledi. Troika olarak.
Venizelos, Cumartesi günü diğer avro bölgesi maliye bakanlarıyla telekonferans yoluyla konuşacağını ve bakanlar ilk olarak Pazartesi günü yapılması beklenen bir toplantıya Çarşamba günü bir araya geleceklerini söyledi.
Yetkili, “Yeni programla ilgili troika ile sürekli ve zorlu görüşmelerin 12 saat sürdükten sonra pek çok sorunu çözdük, ancak ülkenin geleceğini ve Yunan halkını ilgilendiren önemli konular var” dedi.
Yunanistan, umutsuz bir temerrüt oranını haftalar içinde önlemek için borç yükünü yarı yarıya azaltmaya çalışan ikinci kurtarma ve tahvil takası anlaşmasını umutsuzca güvenceye almak zorunda. Yunanistan’ın ikinci 130 milyar avroluk kurtarma süreci konulu müzakerelerdeki en önemli etken, troika’nın özel kesim ücretlerinde indirim talepleriyle ilgili anlaşmazlıklardı.
Yeni kurtarma görüşmelerinin yanı sıra Yunanistan, Yunan devlet tahvillerinin yüz değerinin yarısını kaybetmesi istenecek olan özel alacaklılarıyla acil müzakerelerde bulunuyor. Yazılı basın gecesi – Yunanistan’ın ulusal borcunu 100 milyar avro azaltacak olan yeni müzakereler hafta sonlarında Atina’da yapılacak.
Bay Venizelos, tahvil takası müzakerelerinin “artık bütün prosedürün daha kolay bir parçası haline geldiğini” söyledi.
Pazar günü hükümete gönderilen bir mektupta, Yunan sendikaları ve işverenleri asgari ücreti düşürmek ve yıllık maaşlarını düşürmek için yapılan önerileri reddettiğini açıkladı. Mektupta, özel sektör çalışanlarının 2010 yılı başından bu yana uygulanan acil vergiler nedeniyle gelirlerinde% 14’lük bir kayıp yaşadığını belirtti.
Alacaklılar, Yunan ekonomisini daha rekabetçi hale getirmek için işgücü maliyetlerinin düşürülmesinin şart olduğunu savunuyorlar. Sendikalar ve işveren dernekleri, bu hareketin sadece tüketici harcamalarını ve dolayısıyla vergi gelirini daha da azaltacağını savunuyor.
Hükümet, “uzun vadede ülkenin borç sürdürülebilirliğini sağlayacak olan ikinci kurtarma paketi” konulu müzakereleri tamamlamalı ve Yunan ekonomisinin bu krizden önce bile sahip olduğu bir takım ciddi sorunlara çözüm getirmelidir “dedi. Amadeu Altafaj AB mali işler komisyon üyesi Olli Rehn’in sözcüsü Tardio.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply